top of page

Par filmu

“Emīlija. Latvijas preses karaliene” ir daudzsēriju filma, kas pirmo reizi Latvijas kino vēsturē vairākos seansos tiks izrādīta kinoteātros. Tās sešās spēlfilmu un vienā dokumentālajā sērijā tiek atainots laika periods no Emīlijas Benjamiņas izdotā žurnāla “Atpūta” pirmsākumiem līdz viņas bojāejai Sibīrijā, katrā no sērijām atspoguļojot kādu nozīmīgu viņas dzīves fragmentu – ģimenes dzīvi, uzņēmējdarbību, sociālā statusa nostiprināšanu, ietekmi uz politiskajām un kultūras norisēm 20. un 30. gados, sievietes sapņus un problēmas, darbinieku nodevību – un atklājot personības daudzpusīgās šķautnes.

Režisori: Andis Mizišs, Kristīne Želve, Dāvis Sīmanis, Gints Grūbe

Filmas scenārija autori: Ivo Briedis, Baņuta Rubess, Aiva Birbele, Tabita Rudzāte

Operators-inscenētājs: Andrejs Rudzāts

Mākslinieki: Kristīne Jurjāne, Aivars Žukovskis

Montāžas režisori: Andris Grants, Armands Začs, Paula Popmane, Toms Krauklis

Komponists: Kārlis Auzāns

Skaņu režisors: Ernests Ansons

Producenti: Gints Grūbe, Inese Boka-Grūbe

Pēc pirmizrādes filma no 23. septembra būs pieejama skatītājiem izklaides plaformā Tet+, bet jau no 1. oktobra – kinoteātros visā Latvijā. 2022. gadā seriāls būs skatāms arī Latvijas Televīzijā.

Daudzsēriju filmas “Emīlija. Latvijas preses karaliene” izveide tika sākta 2020. gada septembrī, filmēšana notika daudzās ar filmas stāstu saistītās vēsturiskās vietās – gan Benjamiņu namā Rīgā, gan Valdeķu muižā; dokumentālajā sērijā izmantoti unikāli Benjamiņu ģimenes arhīvu materiāli.


Filmas izveidi atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Nacionālais kino centrs, seriāla nacionālie kopproducenti ir vietējā satura veidotājs Tet studio un Latvijas Televīzija.

Par filmu: About
bottom of page